Okul Sanayi İşbirliği [SEKTÖR – OKUL ZİYARETLERİ]

Okul Sanayi işbirliği İstanbul Modeli Projesi kapsamında Meslek Liselerini ve sektörümüzün değerli işletmelerini dolaşmaya, onlardan fikir almaya ve daha iyi bir eğitim planlamaya çalışıyoruz. İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Abdullah ENGİN, Matbaa Alan Şefi Sayın Mustafa ŞEN ve bendeniz Grafik ve Fotoğrafçılık Alan Şefi Kerim AKYÜZ öncelikle NETBİR REKLAM’a gittik. Okulumuz Eski Dernek Başkanı ve Netbir Reklamın sahibi Sayın Soner YALÇINÖZ ile okulun ve sektörün geleceğine dair sohbet gerçekleştirdik. yaptığımız çalışma ve planlama çerçevesinde sanayicilerimizi okulda ağırlama ve onlarla okul sanayi işbirliğini planlamanın doğru olacağına karar verdik. 

Galata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yaptığımız ziyarette ise bilgi alışverişi ve ortak projeler konusunda görüşmelerimiz oldu.

Beyoğlu Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gerçekleştirdiğimiz ziyarette okullar arası etkinlik ve işbirliğinin önemini konuştuk.

Author: Kerim AKYÜZ

1974 Duisburg Almanya doğumluyum. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Grafik Anabilim Sanat dalından 1996 yılında mezun oldum. Evli ve 3 kız babasıyım. 27 yıldır meslek liselerinde grafik tasarım öğretmenliği yapmakta ve sektörde grafik tasarım alanında çalışmaktayım. Müşterimin ne istediğini anlamak ve onu doğru yönlendirmek isterim. Ambalaj, kurumsal kimlik, katalog, web sitesi, afiş çalışmalarımda eskiz ve sanat odaklı tasarımlarımı müşterimle beraber kritik etmek ve ortaya sanatsal ürün çıkarmak işimin en güzel tarafı doğrusu...